Ви вже знаєте всі корисні властивості чайного гриба і як самому виростити чайний гриб. Тепер пора дізнатися, як доглядати за чайним грибом, що б він приносив Вам користь і не нашкодив!

Якщо це не робити правильно, ви ризикуєте одержати не смачний напій, а щось, схоже на оцет або він просто загине.

Індикатор здоров’я чайного гриба – він завжди повинен знаходитися на поверхні води.

 Якщо ваш гриб опустився на дно, або після наповнення заварки відмовляється знову спливати – дуже висока ймовірність, що він захворів. Якщо чайний гриб захворів, ви припустилися помилки в догляді. А значить, його необхідно лікувати, причому у всіх випадках без винятку лікування одне – чистота і правильний догляд.


Об’єм рідини
Коли Ви почали вирощувати гриб, в банку знаходиться невелика кількість рідини – приблизно 0,5 літра. Але коли гриб вже підріс, рідини повинно бути набагато більше – близько трьох літрів. І ось він – довгоочікуваний момент!

Доливаємо в банку приблизно 2 літри води, чекаємо деякий час, що б наш чай перетворився в напій, і починаємо користуватися плодами своєї праці! Не забуваємо доливати свіжу заварку. Чим більше в банку гриба, тим швидше заварка перетвориться на повноцінний напій.

Для цього можна використовувати вже спить заварку – залийте її окропом, остудіть і додайте цукор, після чого перелийте в банку. Сахара має бути не дуже багато – не більше двох столових ложок на літр рідини. При необхідності краще додати цукор в чашку з напоєм.

Дуже багато людей не проціджують заварку – додають її просто так. Для гриба ніякої шкоди в цьому немає, просто вам потім буде не дуже зручно пити напій. Але шкоди не буде тільки в тому випадку, якщо весь цукор повністю розчиниться – крупинки цукру ні в якому разі не повинні контактувати з поверхнею гриба.


Банний день

Це потрібно робити один раз в два-три тижні.

Акуратно дістаньте гриб з банки, покладіть на широку тарілку. Процідіть через марлю рідину, в якій знаходився гриб, і перелийте її в чисту трилітрову банку.

Тарілку з грибом перемістіть в раковину і акуратно промийте теплою, але не гарячою водою. Залиште на повітрі на пару хвилин.

Потім також обережно перекладіть чайний гриб в банку і накрийте марлевою тканиною. От і все! Як бачите це дуже просто, але дуже важливо робити для чайного гриба. А точніше для Вас, адже здоровий гриб буде давати Вам здоровий, корисний напій!

В іншому випадку гриб почне боліти. Спочатку він придбає бурий відтінок, потім почне розшаровуватися. Врятувати такий гриб дуже складно. Буває, що простіше виростити новий гриб. А напій з такого чайного гриба пити взагалі не рекомендується, тому що він не тільки втрачає свою користь, але і більш того – стає небезпечним для здоров’я. Пам’ятайте про те, що настій чайного гриба завжди повинен бути виключно прозорим!


Зберігання чайного гриба

Ще одна необхідна умова здоров’я чайного гриба – його правильне зберігання.

По-перше, температура – досить високою вона повинна бути тільки при вирощуванні чайного гриба. Потім же оптимальна температура не повинна перевищувати 18 градусів.

 По-друге – освітленість. Для нормальної життєдіяльності чайного гриба світло просто необхідний, причому світловий день повинен бути не менше 8 годин. Але прямих сонячних променів необхідно уникати, тому не повторюйте дуже поширеної помилки – не ставте банку з чайним грибом на підвіконня.

Тепер Ви знаєте, як виростити чайний гриб і як за ним доглядати, а в наступному пості Ви дізнаєтеся про корисні властивості чайного гриба.


5295
Автор:ТМ "Мак-Вар"
22.12.2016

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *