Рожь - родная сестра пшеницы

Світило медичної науки А. І. Купцов писав

“Одноманітне харчування чорним житнім хлібом російського бідного населення ніколи не призводило до авітамінозу, а це свідчить про те, що житній хліб відноситься до категорії їжі, що найбільш відповідає потребам людського організму”.

Виявляється, жито має цілющі властивості. Воно здатне виводити шлаки, солі і токсини, завдяки чому допомагає усувати причини багатьох захворювань.

У житньому борошні в 5 разів більше, ніж у пшеничному, міститься фруктози, необхідної для нормальної життєдіяльності людського організму. Вироби з житнього борошна мають у своєму складі достатню кількість клітковини і геміцелюлози, які відіграють певну роль у харчуванні людини – вони посилюють перистальтику кишечника.

Житнє обдирне борошно містить на 100 г продукту:

Білки – 8,9 г
Жири – 1,2 г
Вуглеводи – 73,0 г
Калорійність – 325 Ккал
Вживання житнього хліба допомагає знизити холестерин в крові, покращує обмін речовин, роботу серця, виводить шлаки, допомагає уникнути багатьох захворювань, у тому числі й онкологічних.

У 70-і роки Люксембург з онкології кишечника займав одне з провідних місць у світі. З початком вживання в їжу житнього хліба і висівок за даним показником він потрапив в кінець списку. До того ж, житній хліб має меншу енергетичну цінність, тому Ви можете не турбуватися за свою фігуру. У Німеччині та Польщі житній хліб вважається дієтичним продуктом. Він корисний для людей страждаючих недокрів’ям і цукровим діабетом.

Увага! Через підвищену кислотність (7-12 градусів), що захищає від виникнення цвілі і руйнівних процесів, житній хліб не рекомендується людям з підвищеною кислотністю кишечника, страждаючих виразковими хворобами.

Хліб, що складається на 100% з жита, дійсно занадто важкий для щоденного споживання. Оптимальний варіант: жито 80-85% і пшениця 15-25%.


1205
Автор:WM Creative
28.04.2015

Один коментарий к статье

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *