Але у чому все ж таки різниця?

Ви в одній руці тримаєте олівець, а у другій огірок.

Питання №1: «Чи можуть ці речі бути Органічними?» Відповідь очевидна – огірок може бути органічним, а от олівець, звичайно, ні.

Питання №2: «Чи можуть ці речі бути Екологічними?» Багато хто з Вас подумає, що відповідь така сама, як і у питанні №1, але правильна відповідь …


Ви в одній руці тримаєте олівець, а у другій огірок.

             

Питання №1: «Чи можуть ці речі бути Органічними?»

Відповідь очевидна – огірок може бути органічним, а от олівець, звичайно, ні.

Питання №2: «Чи можуть ці речі бути Екологічними?».

Багато хто з Вас подумає, що відповідь така сама, як і у питанні №1, але правильна відповідь буде: «Так!». І огірок і олівець можуть бути екологічними.

Термін «Органічний продукт» і «Екологічний продукт» – це абсолютно різні речі!

Так у чому все ж таки різниця?

Наприкінці двадцятого, на початку двадцять першого сторіччя людство відчуло на собі наслідки шкоди, яку воно заподіяло навколишньому середовищу. Ми відчули як змінилось здоров’я людини, з’явився термін – хвороби цивілізації.  Почала набувати популярності продукція, яка вирощена на «чистих» землях, без застосування консервантів, штучних барвників і ароматизаторів та іншої «хімії». Крім того почали приділяти увагу виробництвам, які своєю діяльністю шкодять екосистемі планети – це шкідливі викиди у атмосферу, ґрунт і воду.

Саме у цей період з’явилась продукція з позначками «Еко», «Органіка», «Біо». При чому не було єдиного стандарту. У різних державах огірок, який вирощено без застосування «хімії» називали по різному – в одних органічним, в других екологічним. Таку продукцію стали позначали різними позначками.

        

Разом з тим підприємства, які почали вкладати достатньо великі кошти на очищення викидів своєї діяльності для того, щоб не шкодити екосистемі довкілля, почали шукати спосіб повернути вкладені кошти. Щоб отримати хоч якусь перевагу перед конкурентами, які не бажали вкладатись у додаткові витрати, вони повідомляли своїх покупців, про те, що при виготовленні їхньої продукції заподіяна мінімальна шкода екосистемі планети. Таку продукцію теж  стали позначати відповідними позначками.

           

Таким чином з’явилась плутанина і покупець не міг розпізнати справжньої суті усіх позначок, тим самим вводився в оману.  Теоритично на полиці магазину могли потрапити дві упаковки огірків від різних виробників з позначкою «Еко» які суттєво відрізняються між собою!  Одні огірки вирощені  без  застосування «хімії» і тому стоїть знак «Еко», а на других знак «Еко» лише повідомляв про те, що при вирощуванні не було завдано шкоди довкіллю. Різницю відчуваєте?

Потрібна була систематизація, а попросту кажучи – єдиний стандарт, який би унеможливлював таку плутанину і оману покупця.

На сьогодняшній день у Європі приняти такі правила:

  • Продукція, яка вирощена, умовно кажучи, «без хімії», називається «ОРГАНІЧНОЮ»
  • Продукція, яка виготовлена без завдання шкоди навколишньому середовищу, зі збереженням екосистеми, називається «ЕКОЛОГІЧНОЮ»

Тепер повернемось до запитань на початку нашої статті. Отже, Ви бачите різницю і розумієте, що теоретично огірок може бути і «Органічним», і «Екологічним», а олівець лише «Екологічним»!

Цих позначок і на сьогодняшній день досить багато. Вони несуть різне значення.

Але треба знати, що для позначки органічної продукції в Європі використовується знак

5 лютого 2016 року на прес-конференції на тему: «Презентація Державного логотипу України для маркування органічної продукції» Міністерство Аграрної Політики презентувало офіційний логотип, що позначатиме українську органічну продукцію.

Отже, відтепер, якщо Ви побачите ці позначки, ви будете знати, що ці продукти харчування ОРГАНІЧНІ і максимально безпечні для вашого здоров’я!

А якщо ви побачите позначку

Ви маєте знати, що ця продукція виготовлена із турботою про навколишнє середовище, із збереженням ЕКО системи і не має нічого спільного з органічною продукцією!

Важливо розуміти, що нам потрібно і одне і друге!

Буде дуже добре, коли при переробці органічної продукції, вона буде виготовлена із турботою про довкілля. Пакуватись у пакування із вторинної сировини, яке у подальшому можливо теж переробити. Буде використана відновлювальна енергетика. Не буде забруднюватись повітря, вода і ґрунт.

Просто треба це знати і не треба ці знаки плутати.

Треба підтримувати виробників, які прагнуть дати нам натуральні продукти для здорового харчування.

Треба підтримувати виробників, які прагнуть не шкодити середовищу в якому ти мешкаєш.

Для цього треба, щоб наш споживач був більш обізнаним і соціально відповідальним.

Отже, не будемо байдужими і почнімо з себе і прямо зараз!

Розповсюдьте цю інформацію серед своїх друзів і знайомих, опублікуйте на своїх сторінках у соцмережі. Зробити це зовсім не важко, а суспільна користь від цього буде дуже великою!

p.s. опустіться у самий низ цієї сторінки і натисніть на відповідну позначку соцмережі.

Дякуємо всім, хто до цього залучився!

Здоров’я Вам і Вашим дітям на довгі роки!


2212
Автор:ТМ "Мак-Вар"
14.01.2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *